Vukićević: Aerodromi CG veoma dobro posluju. Pažljivo procijeniti treba li nam koncesija

Foto: Pixabay

Ministarka saobraćaja Maja Vukićević saopštila je da Tenderska komisija za davanje crnogorskih aerodroma još nije završila svoj posao, ali bi to trebalo da učini narednih dana. Vukićević je u „Bojama jutra“ na TV Vijesti potvrdila i da ponuda južnokorejske kompanije “Incheon International Airport Corporation” ne predviđa razvoj baza za niskotarifne aviokompanije, za razliku od luksemburško-američke kompanije „Corporación América Airports“.

„Ipak, to ne znači da u budućnosti neće imati takve baze, jer to zavisi od interesa samih kompanija. Ipak, meni lično bi bilo neprihvatljivo da naši aerodromi ostanu bez low cost letova, jer su oni važni i za građane i za turizam“, istakla je.

Prema njenim riječima, ukoliko Vlada odluči da ide u koncesiju, investicije bi mogle početi 2027. godine, dok je drugi ponuđač ponudio raniji početak ulaganja.

„Država mora pažljivo procijeniti da li joj je uopšte potrebna koncesija, jer Aerodromi Crne Gore trenutno veoma dobro posluju“, dodala je Vukićević.

3 Odgovora

  1. Generalni direktor Aerodroma Crne Gore smatra da aerodromi posluju veoma dobro i da je potrebna pažljiva procjena o nužnosti koncesije.

  2. Drzava treba ozbiljno da se pozabavi ovim pitanjem i donese najbolju mogucu odluku.

  3. Samo rasprodaju. Nije bitno da li treba, bitno je da se novac gurne u džep

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Popularno

Novi broj magazina „Biznis.me” donosi brojne ekskluzivne poslovne priče, intervjue i događaje iz regiona i svijeta…

Komentari

Želite da u Google-u vidite više aktuelnih vijesti sa portala biznis.me?

Dodajte biznis.me među svoje omiljene izvore u Google-u. Tako ćete naše aktuelne vijesti češće viđati u Google pretrazi i Google Discover servisu.

Brže nas pronađite u pretrazi
Više naših vijesti u Google Discover-u
Budite u toku sa najnovijim informacijama